სტუდენტების კვალიფიკაციის ასამაღლებლად ნოემბრის ბოლოს დაიწყო უფასო ტრეინინგები, ონლაინ ჯურნალისტიკაში. ტრეინინგები ტარდებოდა საგამოძიებო და ანალიზურ ჟურნალისტიკაში, ასევე კულტურაში, ეკონომიკაში და სტილისტიკაში. სულ 20მდე მსურველმა მოიყარა თავი. ბოლოს გამოიცა საპილოტე ნომერი, როგორც ტრეინინგების შედეგი. წარმატებული ტრეინინგების შედეგად სტუდენტები მუშაობას განაგრძობენ გაზეთში "ახალი 7 დღე".
25 დეკემბერს ილია ჭავჭავაძის სახელმწიფო უნივერსიტეტში პრეზენტაცია გაიმართა
სტუდენტებმა, რომლებიც სწავლობენ ბიზნეს საფუძვლებს, პრეზენტაცია გამართეს. პრეზენტატორი სტუდენტები გამოდიოდნენ მონაცვლეობით და წარადგენდნენ თავისით დამუშავებულ ბიზნეს გეგმებს. ზოგიერთი პრეზენტატორის ბიზნეს გეგმა შეეხებოდა ტანსაცმლის მაღაზიის გახსნას, ზოგი სასტუმროს ხსნიდა საქართველოს ტერიტორიაზე, ზოგიც კი საქართველოს ავტომბრბოლელთა კლუბს აარსებდა.
პრეზენტატორ სტუდენტებს ბიზნეს გეგმის წარსადგენად 7–დან 10 წუთამდე ეთმობოდათ. აღნიშნულ პრეზენტაციებს აფასებდნენ ბიზნეს საფუძვლების ლექტორი ლაშა ტაბატაძე და გიორგი აბაშიშვილი. პრეზენტატორების მიერ წარმოდგენილ ნამუშევრებზე გაჩენილი შეკითხვა შეეძლო დაესვა ნებისმიერ დამსწრეს. თითქმის ყველა პრეზენტატორს თემებთან ერთად წაროდგენილი ჰქონდათ სლაიდ შოუები ხსენებულ თემებთან დაკავშირებით. სტუდენტები ნამუშევრების მიხედვით შეფასდნენ, რისი მაქსიმუმიც 10 ქულაა.
პრეზენტაციების წარდგენის შემდეგ ლექტორმა განაცხადა, რომ რამოდენიმე ნამუშევარი, რომელიც სხვებთან შედარებით მეტ მოწონებას დაიმსახურებს გავა შემდეგ ტურში, სადაც უკვე გამარჯვებული სტუდენტები სხვადასხვა პრიზებით დასაჩუქრდებიან.
ილიას უნივერსიტეტში 31იანვარს იგეგმება კოტე ყუბანეიშვილის, ალეკო დარჩიაშვილისა და ნიკო გომელაურის ლიტერატურული საღამო, რომელიც ჩატარდება თეატრალურ სარდაფში, მას დაესწრებიან ილიას უნივერსიტეტის სტუდენტები, ორგანიზატორები(უნივერსიტეტის თვითმართველობა), უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია. იქიდან გამომდინარე, რომ დარბაზი გათვლილია მაქსიმუმ 100ადამიანზე, დასწრება იქნება შეზღუდული.
საღამოზე იგეგმება სტუდენტებთან ღია საუბარი. შემდეგ კი გაიმართება ”ფურშეტი”. შეხვედრა საბოლოოდ დასრულდება პატარა სურპრიზით, რომელსაც ილიას უნივერსიტეტის სტუდენტთა თვითმართველობა უმზადებს მოწვეულ სტუმრებს.
ოთარ ჭილაძის საღამო
ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში 29იანვარს გაიმართება ოთარ ჭილაძის საღამო. შეხვედრა ჩატარდება თეატრალურ სარდაფში, მას დაესწრებიან მოწვეული კრიტიკოსები, უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია, თვითმართველიბა და სტუდენტები.
საღამოზე მოხდება ოთარ ჭილაძის წიგნის "100 ლექსი" პრეზენტაცია და მოკლე დოკუმენტური ფილმის ჩვენება თავად ავტორზე. ასევე სავარაუდოდ საღამოზე უნივერსიტეტის სტუდენტები წაიკითხავენ საკუთარ ლექსებს.
საღამოს გააფორმებს ცოცხალი შესრულება როიალზე, ბოლოს გაიმართება ფურშეტი. ინფორმაციას იმის შესახებ თუ როგორ ჩატარდება შეხვედრა აუცილებლად მოგაწვდით.