ილია ჭავჭავაძის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში არაერთი სიახლე გამოქვეყნდა, როგორც ფოიეში, ასევე უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე. გადავწყვიტეთ თითოეულ განცხადებას გავცნობოდით. აღმოჩნდა, რომ განცხადებათა უმეტესობა თვითმართველობის მიერ მოწყობილ ექსკურსიებსა და კონკურსებს ეხება. გთავაზობთ თითოეულ მათგანს:ილია ჭავჭავაძის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურში, ღონისძიებების კოორდინატორის თანამდებობაზე.
უნივერსიტეტში ასევე ტარდება ლიტერატურული კონკურსებიც. მაგალითად:
UNI-პოეზია 2009 გაცნობებთ, რომ სალექციო კურსის ,,რა არის პოეზია, პოეტებისა და მუზები”-ს ფარგლებში ტარდება ლიტერატურული კონკურსი. შემოქმედ სტუდენტებს გთხოვთ წარმოადგინოთ მხატვრული ნაწარმოებები(მაქსიმუმ 10 გვერდი, პოეზია ან პროზა)გარდა ასეთი განცხადებებისა, ასევე ვხვდებით პრეზენტაციაზე მისაწვევ განცხადებებსაც. ასე მაგალითად: გიწვევთ ანა კალანდაძის ახალი წიგნის პრეზენტაციაზე. ასევე 17 ნოემბერს 19:00 საათზე თუმანიშვილის თეატრის ფოიეში გამომცემლობა ,,ინტელექტი” გიწვევთ წიგნის პრეზენტაციაზე. ბილეთის შეძენა შეგიძლიათ უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების სამსახურში, ოთახი N333. ფასი 2 ლარი.